Pomysły na kuchnię z wyspą otwartą na salon

Komu z nas nie marzy się kuchnia z wyspą otwarta na salon? Tego typu rozwiązanie aranżacyjne jest nie tylko niezwykle praktyczne, lecz także i piękne. Warto pomyśleć o wyspie kuchennej oraz o kuchni otwartej na salon, gdy będziemy projektować swoją kuchnię. Przecież nie bez powodu z roku na rok coraz więcej osób wprowadza w życie właśnie takie rozwiązanie.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że tego typu rozwiązanie to typowo funkcjonalna, przyjazna oraz niezwykle modna kuchnia. W Internecie na najprzeróżniejszych stronach możemy znaleźć piękne oraz nietypowe aranżacje, które bez wątpienia przypadną nam do gustu. Wyspę kuchenną można zaplanować w każdej kuchni, niezależnie od tego czy wybraliśmy styl loft, klasyczny czy nowoczesny. Wszędzie będzie się przepięknie prezentować.

To właśnie wyspa kuchenna jest takim miejscem w całym domu, gdzie odbywają się najważniejsze rodzinne wydarzenia. To właśnie tutaj dzieci odrabiają lekcje obok zajmującej się gotowaniem obiadu mamy. Rodzice pracują, przyjmują gości na kawę. Kuchnia jest miejscem, które w niemalże każdym mieszkaniu jest sercem domu. Dlatego właśnie między innymi powinna być ona bardzo dobrze przemyślana.

Dowiedz się, jak zaaranżować małą sypialnię z oknem

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat kuchni z wyspą otwartą na salon?

Mieszkając na co dzień w domu, w którym kuchnia łączy się wyspą z salonem, nie ma potrzeby oddalania się od swoich gości albo domowników, aby przygotować posiłek, czy chociażby kawę czy herbatę. Nie trzeba wtedy nawet przerywać rozmowy. Ponadto w trakcie gotowania można oglądać swój ulubiony serial albo film na telewizorze, który znajduje się w salonie.

Ważne jest to, żeby w takim wypadku front wyspy kuchennej odpowiadał stylowi naszemu salonowi. Na wyspie kuchennej powinna się znajdować nie tylko umywalka, lecz także i płyta grzewcza oraz zmywarka. Im więcej miejsca roboczego, tym lepiej. Wyspa kuchenna pozwala nam zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w kuchni.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – kolejne bardzo ważne informacje

Świetnym pomysłem na zaprojektowanie wyspy kuchennej jest zrobienie w niej jedynie bardzo pojemnych półek. Natomiast płytę oraz umywalkę można wstawić na blacie pod ścianą. Wszelkie kolory oraz faktury powinny ze sobą współgrać. W stylu loft najlepszym wyjściem będzie bardzo duży oraz surowy wyciąg tuż nad wyspą kuchenną. Dopełni on całej aranżacji.

Jeżeli interesuje nas drewniana wyspa kuchenna, trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba dużą wagę przykładać do tego, żeby utrzymywać ją w czystości. Nie jest to łatwe, ponieważ kuchnia bardzo szybko się brudzi i każdego dnia trzeba ją czyścić. To właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na marmurowe blaty. Oprócz samej funkcji przygotowawczej, wyspa kuchenna służy nam również za stół jadalny, na którym jemy obiad z całą rodziną.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon to wręcz idealny pomysł niezależnie od tego, czy mieszkamy sami, czy mamy liczną rodzinę. Warto o tym pomyśleć, natomiast zamiast samemu decydować o projektowaniu całej kuchni od podstaw, najlepszym pomysłem będzie poradzenie się specjalisty. To on wie jak powinna wyglądać ergonomiczna, tania oraz piękna kuchnia. Warto mu zaufać.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon powinna bez wątpienia pięknie współgrać z połączonym z nią salonem. W innym wypadku będzie to bardzo źle wyglądać. Do wyspy oraz reszty mebli kuchennych powinny być dobrane odpowiednie panele, oświetlenie oraz akcesoria. Nie wolno zapominać również o tym, żeby pod szafkami kuchennymi zamontować gumowe listwy. Dzięki takiemu właśnie nowoczesnemu i niezwykle praktycznemu rozwiązaniu nie będzie się zbierał brud, a samo czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze oraz szybsze.

Jak widać, warto bardzo dobrze przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych mebli w naszej kuchni z wyspą otwartą na salon. W innym wypadku kuchnia może nam nie odpowiadać, a przecież to w niej będziemy spędzać niemalże najwięcej czasu. Wszelka stylistyka musi być spójna, jest to niezwykle ważne.

Poznaj nasze pomysły na małą kuchnię z wyspą

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.