Jak zaaranżować małą sypialnię z oknem?

Duże okno zajmujące sporą część ściany może sprawiać kłopoty w funkcjonalnym urządzeniu sypialni – zwłaszcza tej mniejszej. Warto wiedzieć, że często odpowiednią dekoracją bądź ustawieniem mebli możemy w łatwy sposób odmienić wnętrze. W małej sypialni z oknem ważne jest, by dobrze rozplanować przestrzeń. Wszelkie wnęki warto zabudować, by zyskać dodatkową przestrzeń.

Mala sypialnia z oknem

Warto projektować mniejszą sypialnię w taki sposób, aby cechowała ją funkcjonalność, a jednocześnie całość prezentowała się estetycznie – jest to nie lada wyzwanie dla wielu osób. Warto pamiętać o tym, że zastosowanie prostych trików pozwala optycznie powiększyć wnętrze pomieszczenia. Prostym trikiem jest wykorzystanie jaśniejszej kolorystyki do aranżacji wnętrza. Białą sypialnię wystarczy tylko ożywić różnymi dodatkami, by nabrała bardziej ciekawego charakteru. W tego typu pomieszczeniach nie warto także zasłaniać okien. Delikatniejsze firanki będą sprawiać, że wnętrze pozostanie jasne, a przez to będzie zdawać się nieco większe. Innym ciekawym pomysłem jest montaż samych rolet. Można je kupić w wielu różnych kolorach, dlatego każda mała sypialnia z oknem ozdobionym w taki sposób będzie wyglądać świetnie. W mniejszych pomieszczeniach nie warto niepotrzebnie zasłaniać okien, ponieważ roleta zajmuje mało miejsca, a jednocześnie będzie zapewniać należytą intymność.

Poznaj nasze pomysły na kuchnię z wyspą otwartą na salon

Pełnowartościowa sypialnia na mniejszym metrażu

Mała sypialnia z oknem może być bardzo estetyczna oraz funkcjonalna. Musimy mieć tylko na nią dobry pomysł, a także umiejętnie wdrożyć go w życie. W mniejszych wnętrzach nie trzeba mieścić całego zestawu mebli sypialnianych, wystarczy tylko niewielki stolik nocny bądź minimalistyczna komoda oraz łóżko. W mniejszych sypialniach z oknem nie najlepiej odnajdą się królewskie łózka z baldachimem zajmujące wiele miejsca. Dodatkowo takie rozwiązanie będzie ciężkie optycznie i może przytłoczyć każdą mniejszą sypialnie z oknem. Najlepiej postawić na prostą formę łóżka oraz lekkość optyczną.

Mała sypialnia z oknem: nie tylko łóżko

Nie samo łóżko będzie nadawać wnętrzu charakteru. Kupując meble do mniejszych sypialni, powinniśmy zrezygnować z charakterystycznych zdobień oraz wyrazistych wzorków. Najlepiej będzie postawić na minimalizm, opływowy kształt, lekki i mobilne meble, a przede wszystkim jaśniejszą kolorystykę. Nie oznacza to wcale, że mniejsze wnętrze musi być od razu skąpane w bieli. Do monochromatycznych przestrzeni z powodzeniem można wprowadzać niewielkie kolorystyczne akcenty, które będą nadawały wnętrzu charakter. W przypadku wyposażenia przestrzeni o mniejszym metrażu, w cenie są lekkie oraz mobilne meble, które można dowolnie złożyć czy rozłożyć. Jeżeli w mniejszych sypialniach postawimy na wprowadzenie do aranżacji komody bądź dodatkowej szafy docelowo pełniącej funkcję garderoby, to warto wyraźnie wyodrębnić we wnętrzu tzw. strefę nocną, czyli strefę łóżka. Bardzo fajnym pomysłem jest akcentowanie ściany za łóżkiem na przykład innym kolorem czy modnymi fototapetami.

Mała sypialnia z oknem na poddaszu

Mała sypialnia z oknem na poddaszu zapewnia wiele światła. W tego typu aranżacjach możemy całkowicie zrezygnować z dekorowania okna, zwłaszcza jeżeli zależy nam głównie na wpuszczeniu do wnętrza jak najwięcej światła słonecznego. Jeżeli sypialnia z dwoma oknami w skosach umeblowana jest w taki sposób, iż stoi pod nimi łóżko, to warto zamontować rolety – sprawi to, że słońce padające z góry nie będzie przerywać snu o poranku.

Sprawdź też pomysły na aranżację małej sypialni

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.