Pomysły na aranżację małej sypialni

Aranżacja małej sypialni to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. W mniejszych sypialniach trzeba zwrócić uwagę nie tylko na estetykę wnętrza, ale warto też sięgnąć po rozwiązanie, które pozwoli w maksymalnym stopniu wykorzystać całą przestrzeń. Jeżeli nie wiemy jak urządzić małą sypialnię, to warto zapoznać się ze sprawdzonymi trickami oraz ciekawymi pomysłami prosto od projektantów wnętrz – bardzo prawdopodobne, że znajdziemy także coś dla siebie.

Aranżacja małej sypialni – pomysł z wykorzystaniem jaśniejszych kolorów

Projektanci wnętrz bardzo często stosują proste tricki sprawiające, że nawet mniejsze sypialnie wyglądają na dużo większe niż są w rzeczywistości. Mniejsze sypialnie wydają się przestronniejsze, jeśli zastosujemy w nich jasne kolory. Białe ściany, meble, a także dodatki w takim samym kolorze to świetnie rozwiązanie w takich sytuacjach. Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko do bieli – aranżacja małej sypialni w szarości, błękicie lub pastelowej zieleni także wygląda świetnie.

Mała sypialnia z lustrem

Innym pomysłem na aranżację małej sypialni to wykorzystywanie luster. Odbicie sprawi, iż wnętrze będzie nabierało większej głębi i wydaje się dużo większe niż w rzeczywistości. W zależności od preferencji możemy postawić na lustro, które zajmuje całą ścianę lub możemy wybrać mniejsze zwierciadło. Świetną opcją będzie wykorzystanie pojemnej szafy z lustrem umieszczonym na drzwiach. Szafa będzie pełnić funkcję małej garderoby, lustro zaś sprawi, iż wnętrze optycznie zyska więcej przestrzeni. Większe lustro umieszczone na drzwiach szafy to nie tylko praktyczne, ale także wizualne powiększenie wnętrza.

Poznaj nasze pomysły na kuchnię z wyspą otwartą na salon

Aranżacja małej sypialni w ciemniejszych kolorach

Innym ciekawym sposobem na wizualne powiększenie wnętrza jest wprowadzenie jak największej ilości światła do sypialni. Najlepiej będzie zaaranżować dekorację okna w taki sposób, by nie zaciemniać niepotrzebnie sypialni. Powinniśmy pamiętać o tym, że sypialnia jest miejscem prywatnym, dlatego warto kupić zasłonki. Jeśli mowa o aranżacji okna w małej sypialni, to świetnym pomysłem będą żaluzje, które przepuszczają światło, a zarazem zapewnią domownikowi należytą intymność. Warto także sięgać po delikatniejsze firanki wprowadzające światło. Taki firany będą także świetnie dekorować okno w sypialni.

Ciemna ściana w małej sypialni

Choć jaśniejsze kolory powiększają optycznie wnętrze sypialni, to wiele osób źle czuje się w białych wnętrzach i nie przepadają za pastelowymi odcieniami. Osoby, które preferują ciemniejsze kolory wcale nie muszą z nich rezygnować, zwłaszcza że sypialnia to najbardziej prywatne pomieszczenie w całym domu, dlatego powinno w każdym aspekcie odpowiadać jego właścicielom. Oczywiście aranżowanie mniejszych sypialni z wykorzystaniem ciemniejszych kolorów powinno być przemyślane. Warto sięgać po sprawdzone rozwiązania optyczne, które powiększają wnętrze małej sypialni. Duże lustra będą sprawiały, że ciemny kolor na ścianach nie będzie przytłaczać wnętrza. Rezygnując z jaśniejszych barw można wykorzystać inne wspomniane triki. W takiej aranżacji świetnie sprawdzi się większe lustro. Dobrym pomysłem jest także odsłonięcie okna. Ciekawym pomysłem będzie zastosowanie ciemnego koloru na tylko jednej ścianie, które będzie bardzo ciekawym akcentem oraz elementem kontrastującym do bieli bądź innych neutralnych barw zdobiących resztę ścian. Dzięki takim trikom sypialnie będą prezentować się dużo ciekawiej, ale też nie zostaną przytłoczone przez mocne oraz ciemne kolory. Aranżacja małej sypialni poprzez zastosowanie ciemnych kolorów to także dobry pomysł.

Dowiedz się też, jak zaaranżować małą sypialnię z oknem

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.