Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Objawy awarii pompy paliwa

5 maja 2024 Objawy awarii pompy paliwa


Oczywiście wszystkim naszym czytelnikom życzymy braku jakichkolwiek awarii i mamy nadzieję, że mechanika widujesz tylko przy okazji przeglądów i planowanych wymian części eksploatacyjnych. Jednak wiemy też, że prawdziwe życie nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli i że awarie samochodów się zdarzają. Trzeba więc umieć je poprawnie wykryć, zdiagnozować i naprawić. 

 Objawy awarii pompy paliwa

Jedną z popularnych awarii jest awaria pompy paliwa. Elementu, którego zadaniem jest zassanie paliwa ze zbiornika, a następnie przetłoczenie go do układu wtryskowego, przez który paliwo to trafi do komory spalania i będzie mogło zasilić pojazd. Jesteśmy przekonani, że wielokrotnie zdarzyło ci się słyszeć działanie pompy paliwa, nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Uważamy tak, ponieważ to pompa paliwa odpowiada za cichy dźwięk wydobywający się gdzieś z tyłu samochodu po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłonu, ale jeszcze przed uruchomieniem rozrusznika. Jeśli wciąż nie masz pewności, o jaki dźwięk chodzi, to podczas kolejnego uruchamiania silnika w swoim samochodzie przekręć kluczyk raz i zanim przekręcisz drugi raz uważnie posłuchaj.

 Na co zwracać uwagę?

Tak jak już wspomnieliśmy, pompa paliwa stosunkowo często ulega awarii, dlatego warto wiedzieć, czym problemy z tą częścią się najczęściej charakteryzują. Do najważniejszych oznak wskazujących na awarie pompy paliwa należą:

  • Nierówna praca silnika

  • Brak reakcji silnika po dodaniu gazu

  • Problemy z odpaleniem

  • Mniejsza moc

  • Większe spalanie

  • Dziwne odgłosy z okolic zbiornika paliwa

  • Zapach paliwa wewnątrz samochodu i w jego okolicach

  • Kontrolka chceck engine

Wszystkie te symptomy mogą wskazywać na fakt, że pompa paliwa nie jest w stanie dostarczyć jego wystarczającej ilości, przez co pojawiają się problemy w układzie spalania wywoływane przez niedobór paliwa. Jeśli z kolei pompa paliwa całkowicie przestanie działać, to samochód zwyczajnie nie odpali. Jeśli więc zdarzy ci się sytuacji, że mimo normalnego działania rozrusznika samochód nie odpala, to posłuchaj, czy po przekręceniu kluczyka pompa działa. Jeśli charakterystyczny dźwięk zniknie, to będziesz mieć niemal pewność, że problem leży właśnie w pompie paliwa.

Materiał zewnętrzny

Redakcja elbudowa.com.pl

Redakcja Elbudowa.com.pl to grupa specjalistów z zakresu budownictwa oraz domu. W naszych artykułach znajdziesz także wiele innych tematów, które opierają się na naszym wieloletnim doświadczeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Objawy awarii pompy paliwa
Panele czy płytki podłogowe
Co warto wiedzieć przed wybraniem ogrodzenia na działkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co warto wiedzieć przed wybraniem ogrodzenia na działkę?