Popularne nowoczesne odkurzacze

Urządzenia do sprzątania są obowiązkowe w każdym domu, firmie, urzędzie i wszędzie tam, gdzie jest konieczne utrzymanie porządku. Popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. Z mody nie wychodzą również klasyczne modele i bardzo wygodne pionowe opcje. One często są wyposażone w dodatkowy odkurzacz ręczny. Wybór konkretnego rozwiązania bywa trudny, ponieważ poza modą na pewne urządzenia warto przeanalizować swoje potrzeby. Inna szczotka szczelinowa będzie się sprawdzać do podłóg twardych, a inna będzie optymalna na dywanach. Poza tym wśród akcesoriów może się znaleźć także ssawka szczelinowa krótka, rura teleskopowa czy też przeznaczona do prania mała ssawka. Natomiast ważnym parametrem na pewno będzie regulacja mocy ssania.

Czy odkurzacze bezworkowe są praktyczne?

Dla jednych zakup odkurzacza z https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze/f/samsung.html jest sprawą prostą i oczywistą, ponieważ nie wyobrażamy sobie sprzątania bez tego sprzętu. Z drugiej strony już pobieżna analiza oferty może sprawić, że do końca nie będziemy wiedzieć, co będzie w danym miejscu najlepsze. Odkurzacze się będą różnić nie tylko ceną. Mają różne sposoby działania, funkcje czy samą konstrukcję. Poza tym w wielu wariantach znaleźć można takie dodatki jak ssawka podłogowa, szczotka okrągła czy szczotka tapicerska. Może się okazać, że wcale nie będziemy ich potrzebować. W zupełności może wystarczyć szczotka wielofunkcyjna, którą w prosty sposób można dopasować do konkretnych powierzchni. Przy sprzątaniu samochodu rewelacyjnie sprawdzać się będzie niewielki ręczny odkurzacz bezprzewodowy, ale nie będzie on wygodny, gdy będziemy chcieli posprzątać cały dom. Alergicy chętnie sięgają po specjalistyczne modele z profesjonalnymi filtrami. Czasem sprawdza się także funkcja prania. Miłośnicy klasyki niezmiennie wybierają odkurzacze workowe, a ci, którzy lubią nowinki, mogą się zdecydować na bezworkowe propozycje, te pionowe czy nawet roboty sprzątające. Poza tym często kierujemy się marką – i na przykład odkurzacz Zelmer niezmiennie jest w czołówce najchętniej wybieranych opcji.

Czy ważna jest pojemność worka, pojemnika?

Odkurzacze są przede wszystkim przeznaczone do usuwania z podłóg i dywanów czy mebli kurzu, pyłu czy sierści oraz innych zanieczyszczeń, jakie na co dzień się pojawiają. Nowoczesne modele mogą mieć takie końcówki jak szczotka uniwersalna czy szczotka samochodowa i poradzą sobie z czyszczeniem krawędzi włosiem. Konkretne specyfikacje natomiast pozwalają dopasować model do naszych potrzeb. Najprościej jest wydzielić dwa typy: odkurzacz workowy i bezworkowy. Ten pierwszy będzie wymagać płóciennego lub papierowego worka, w którym zbiera się kurz i zanieczyszczenia. Odkurzacz bezworkowy (cyklonowy) ma natomiast plastikowy zbiornik na nieczystości. Opróżnia się go, gdy jest taka potrzeba. Każdy z typów ma swoje wady i zalety, ale widać już teraz, że coraz częściej klienci decydują się na nowoczesne odkurzacze bezworkowe. Z drugiej strony nie są one zawsze dobrym rozwiązaniem dla alergików. Oni coraz chętniej sięgają po modele piorące, które wymagają mycia filtra wodnego oraz mają specjalne opcje takie jak na przykład pranie dywanów. Sprawdza się także funkcja czyszczenia parą czy suszenie powierzchni twardych.

Odkurzacz ręczny – dobra opcja

Niezwykle ważnym parametrem jest moc silnika. To ona będzie wpływać na jakość sprzątania oraz oczywiście nasz komfort. Poza tym zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, jakie forty zostały w danym urządzeniu zainstalowane. Najważniejszy i najpopularniejszy jest filtr HEPA. Wykonany jest z ultra cienkiego szkła spiekanego i zapewnia naprawdę wysoki poziom filtracji. Polecany jest szczególnie alergikom. W podstawowych opcjach stosowany w odkurzaczach jest mikrofiltr. Poza tym dużą skutecznością wyróżnia się także filtr wodny.  Jakość sprzątania będzie uzależniona też od tego, jaka ssawka dywanowa będzie dostępna. Do delikatnych powierzchni easy brush będzie najlepszym pomysłem.

Najlepszy odkurzacz do podłóg twardych

Można również podzielić odkurzacze na przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze są tradycyjne i sprawdzone, umożliwiają dłuższe sprzątanie z tą samą mocą – nawet na wysokich obrotach, więc świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach. Odkurzacze bezprzewodowe są natomiast bardzo wygodne. Zamiast kabla są wyposażone w akumulator. Do tej kategorii zaliczyć możemy przede wszystkim odkurzacze pionowe, roboty sprzątające i modele ręczne – na przykład samochodowe. Z pewnością dają one  większą swobodę odkurzania, pozwalają posprzątać nawet tam, gdzie nie ma prądu oraz są łatwiejsze w manewrowaniu. Poza tym warto również zwrócić uwagę na takie parametry jak pojemność odkurzacza – większy dom może wymagać worka czy pojemnika o pojemności co najmniej 3,5 litra. Poza tym warto sprawdzić moc silnika. Jest ona szczególnie ważna, gdy mamy zwierzęta lub dywany. Wybieraj również odkurzacze przewodowe z długim kablem. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Poza tym wiele osób zwraca również uwagę na głośność urządzenia. Ciche sprzęty są doskonałe na co dzień, nawet jeśli nie masz w domu małego dziecka.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.