Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Leroy Merlin – ile mamy czasu na zwrot ze sklepu budowlanego?

16 lutego 2024 leroy merlin ile czasu na zwrot

Zakupy nie zawsze idą zgodnie z planem, a towar, który początkowo wydawał się strzałem w dziesiątkę, niekiedy okazuje się nietrafiony. Czy jest zatem możliwość zwrotu zakupionego produktu do Leroy Merlin i na jakich warunkach? Zapraszam do lektury, na pewno rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości na ten temat.

Sprawdź: Castorama – Ile czasu masz na zwrot? Odpowiedź i wskazówki

Polityka zwrotów w Leroy Merlin

Na samym początku warto zaznaczyć, że Leroy Merlin oferuje dość elastyczną politykę zwrotów, która uwzględnia różne sytuacje zakupowe. Bez względu na to, czy zakupu dokonano w sklepie stacjonarnym, czy też przez internet, zawsze istnieje możliwość zwrotu towaru. Warunkiem jest tylko, aby produkt był kompletny, nieuszkodzony oraz nie używany. W przypadku niektórych specyficznych produktów, takich jak farby mieszane na zamówienie, zwrot może być niemożliwy.

Kiedy można zwrócić towar?

Zgodnie z polskim prawem konsumenckim mamy prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa i zwrócenia towaru bez podania przyczyny w terminie 14 dni. Jednak w praktyce wiele sieci handlowych, w tym Leroy Merlin, oferuje znacznie dłuższy okres na zwrot towaru. W przypadku tej firmy nie ma określonego czasu na zwrot zakupionego produktu. Istotne jest tylko to, czy posiadamy dowód zakupu: paragon lub fakturę.

Procedura zwrotu produktu

Procedura zwrotu towaru w Leroy Merlin jest na tyle prosta, że nie powinna nastręczać większych trudności. Wymaga jednak przestrzegania kilku istotnych kroków.

Jak przygotować produkt do zwrotu?

Pierwszym krokiem jest prawidłowe przygotowanie towaru do zwrotu. Produkt powinien być kompletny, nienaruszony i nie używany. Ważne jest, aby zachować oryginalne opakowanie produktu. Następny krok to wypełnienie formularza zwrotu, który określa przyczynę zwrotu i jest niezbędny do dalszej procedury.

Gdzie zwrócić zakupiony towar?

W przypadku zakupu stacjonarnego zwrotu dokonujemy w markecie, w którym dokonaliśmy zakupu. Gdy zakupiliśmy towar przez internet, opcji jest więcej – zwrotu możemy dokonać w dowolnym markecie Leroy Merlin na terenie Polski, wysłać towar kurierem na koszt sklepu, lub jeśli towar był dostarczony przez przewoźnika sklepu, poprosić o odbiór towaru w ramach zwrotu.

Możliwość zwrotu bez paragonu

Wyjątkową cechą polityki zwrotów Leroy Merlin jest możliwość zwrotu towaru bez paragonu. Dzięki systemowi zapisywanym do elektronicznego systemu każdego paragonu, pracownicy sklepu mogą go odtworzyć na podstawie danych klienta. WAŻNE! Klient musi przy zakupie skorzystać z karty lojalnościowej „DOM” oraz „KLUB PRO Leroy Merlin dla Profesjonalistów”

Czy możliwy jest zwrot towaru uszkodzonego?

Towar uszkodzony nie ulega zwrotom. Możliwa jest wyłącznie reklamacja produktu.

Zwrot pieniędzy za zwrócony towar

Za zwrócony towar klient otrzymuje zwrot pieniędzy na takich samych warunkach, na jakich dokonano płatności. Jeżeli płatność była dokonana gotówką, zwrot też dokonywany jest w gotówce, a jeżeli płatność była dokonana kartą, pieniądze zwracane są na konto bankowe.

Formy zwrotu

Forma zwrotu pieniędzy za zwrócony towar zależy od formy pierwotnej płatności. Możliwe są dwie opcje: zwrot gotówką lub przekazanie środków na konto bankowe. W przypadku płatności za zakup przy pomocy karty płatniczej, zwrot również odbywa się na kartę.

Termin zwrotu pieniędzy

Leroy Merlin zobowiązuje się do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania zwróconego towaru. W praktyce, zwrot pieniędzy często odbywa się znacznie wcześniej.

Redakcja elbudowa.com.pl

Redakcja Elbudowa.com.pl to grupa specjalistów z zakresu budownictwa oraz domu. W naszych artykułach znajdziesz także wiele innych tematów, które opierają się na naszym wieloletnim doświadczeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

farma fotowoltaiczna
jak obliczyć zużycie wody kalkulator - średnie zużycie wody na osobę
bricoman zwrot towaru ile dni

Jesteś zainteresowany reklamą?

bricoman zwrot towaru ile dni