Jak zaaranżować kącik dla dzieci w ogrodzie?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego do aktywności w ogrodzie warto zachęcać również dzieci. Podobnie jak osoby dorosłe, maluchy zasługują na swoje miejsce do zabawy i wypoczynku. Jak zaaranżować dla nich przestrzeń w ogrodzie?

Zabawki ogrodowe i pozostałe wyposażenie kącika dla dzieci

Przydomowy ogród może stać się świetnie wyposażonym mini placem zabaw i miejscem do uprawiania sportów. Jeśli zainspirujemy się pierwszym rozwiązaniem, możemy postawić na domek ogrodowy, zjeżdżalnię, huśtawkę, piaskownicę czy ściankę wspinaczkową. Wszystko zależy przede wszystkim od wieku dzieci – sprzęty ogrodowe zawsze dostosowujemy do sprawności ruchowej maluchów, aby korzystnie z nich było w pełni bezpieczne. Kolejny zakup, który warto rozważyć, to trampolina, w której świetnie bawią się zarówno bardzo małe dzieci, jak i nastolatki. Pozwala ona z radością wyładować energię, która rozpiera małego człowieka, a tym samym ułatwia mu wieczorne zasypianie. 

Dobrym rozwiązaniem podczas projektowania aranżacji wokół domu z myślą o dzieciach może okazać się także zainstalowanie w ogrodzie bramek lub kosza do koszykówki. Istnieje również wiele innych, niedrogich akcesoriów do gier na świeżym powietrzu – rakiety do badmintona, plastikowe kręgle, tarcza z rzutkami. Do bardziej statycznej zabawy sprawdzi się natomiast zestaw foremek do piaskownicy lub zestaw małego ogrodnika. W sezonie letnim, zwłaszcza w trakcie upałów, w ogrodzie warto umieścić basen dmuchany lub tryskającą wodą matę. W roli schładzającej zabawki sprawdzi się też zlew z akcesoriami, w którym dziecko pomoczy przynajmniej rączki. 

Meble wypoczynkowe do ogrodu dla dzieci

Dzieci, tak samo jak rodzice, mogą w ogrodzie wypoczywać i spożywać posiłki. Aby było to wygodne i bezpieczne, warto wyposażyć przestrzeń ogrodu w specjalne meble dla dzieci – modele w odpowiednim rozmiarze, stabilnie stojące na podłożu. Jeśli maluch ma jeść w ogrodzie posiłki, potrzebny będzie mały stolik i krzesełko. Dobrym rozwiązaniem powinien okazać się stół z parasolem, który zapewni dziecku ochronę przed słońcem. Taki zestaw mebli sprawdzi się również podczas rysowania, malowania czy zabawy plasteliną. Na zewnątrz łatwiej będzie uniknąć permanentnego zabrudzenia ścian kredkami czy farbami. Poza tym, w kąciku wypoczynkowym dla dzieci warto umieścić też hamak lub wiszące krzesło. Dzięki nim maluch będzie miał gdzie odpocząć po zabawie, a nawet gdzie udać się na popołudniową drzemkę. Podobną rolę może pełnić też namiot lub tipi. Warto jednak pamiętać, aby takie konstrukcje montować w ogrodzie jedynie w cieniu – nie będą nadmiernie się nagrzewać. 

Zaaranżowanie ogrodu dla dzieci to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy próbują zachęcić maluchy do odejścia od ekranu komputera czy telewizora na rzecz aktywności na świeżym powietrzu. Na zewnątrz można zamontować dla nich wiele różnych sprzętów i mebli, dzięki którym dzieci z pewnością nie będą nudzić się w ogrodzie po szkole i w okresie wakacyjnym.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.