Jak wykorzystać różnokolorowe kulki neodymowe?

Niektórym wydaje się, że układanki czy różnego rodzaju logiczne konstrukcje przeznaczone są wyłącznie dla dzieci. Warto jednak mieć świadomość, że nawet dorośli mogą uczynić z nich doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, a także zredukowanie nadmiernego stresu. Pomogą w tym kulki neodymowe, które można wykorzystywać na różne sposoby. Co dokładnie można z nimi zrobić?

Do kompletu Neocube

Kulki neodymowe to niewielkie kulki magnetyczne (mają one średnicę 5 lub 6 mm), które idealnie pasują do zestawów układanek Neocube. Niestety, poszczególne ich elementy stosunkowo łatwo jest zgubić – najczęściej zdarza nam się to, gdy zabieramy je ze sobą na wyjazd bądź na imprezę, zamiast tradycyjnych gier planszowych. Dzięki kulkom neodymowym można bez większego problemu uzupełnić brakujące elementy zestawu, bez konieczności inwestowania w całą układankę. Co więcej, różnorodność barw kulek neodymowych pozwala w ciekawy sposób przełamać kolor konstrukcji, dzięki czemu staje się ona nie tylko atrakcyjniejsza, ale również pozwala uruchomić wyobraźnię.

Kulki dla starszaków, nastolatków i dorosłych

Do czego właściwie mogą posłużyć nam kulki neodymowe? Otóż z ich pomocą bez większego problemu stworzymy ciekawe konstrukcje czy też pobudzimy kreatywność, układając je w niebanalny sposób. Pamiętajmy, że kulki neodymowe przeznaczone są wyłącznie dla starszych dzieci – nie powinny bawić się nimi maluchy, głównie ze względu na fakt, iż mają one skłonność do wkładania malutkich przedmiotów do buzi. Tymczasem kulki neodymowe mogą stanowić doskonałą formę terapii dla dzieci nieco starszych, które mają problemy ze skoncentrowaniem się czy skupieniem uwagi przez dłuższy czas na wykonywaniu jednej czynności. Co więcej, zabawa kulkami neodymowymi ćwiczy motorykę małą, co czasami okazuje się być niezbędne nawet w wieku szkolnym. Układanie konstrukcji za pomocą kulek neodymowych to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od rzeczywistości dla nastolatków czy osób dorosłych. Pamiętajmy, że możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie, ponieważ nie zajmują one zbyt wiele miejsca w walizce czy w plecaku.

Sposób na stres

Okazuje się, że kulki neodymowe to nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnych chwil, ale także na odstresowanie się. Żyjemy w bardzo trudnych czasach, w których pośpiech i stres towarzyszą nam niemal przez cały czas. Większość czynności wykonujemy machinalnie, niemalże na wyścigi. Gdy chcemy odpocząć, nie zaglądajmy do telewizji lub internetu – potrzebujemy bowiem małego wysiłku intelektualnego, który pomoże naszemu mózgowi oderwać się od spraw codziennych. Zabawa kulkami neodymowymi jest całkowicie niezobowiązująca – możemy ją rozpocząć i zakończyć o dowolnej porze, nikt nie kontroluje efektów naszych prac, my natomiast z nikim nie ścigamy się ani nie układamy na czas. Szukając sposobu na rozładowanie nadmiernego stresu, warto więc sięgnąć po kulki neodymowe, które sprawdzają się w dosłownie każdej sytuacji. Świetna zabawa i relaks gwarantowane!

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.