Jak wybrać idealny stół okrągły rozkładany?

Stół to mebel, który znajduje się w każdym mieszkaniu. Niezależnie czy jest w nim jadalnia, duża kuchnia, czy po prostu salon, stół z krzesłami musi być. Bo przecież, gdzie będzie się jadać posiłki? Stoły można kupić kwadratowe, prostokątne, okrągłe, na czterech nogach i na jednej. W stylu nowoczesnym, industrialnym, klasycznym lub ludwikowskim. Wybór jest bardzo duży. Jednym z chętniej i częściej wybieranych stołów jest stół okrągły rozkładany. Jest łatwy do ustawienia w każdym pomieszczeniu, ładnie wygląda i jest dużo bardziej ustawny niż stół posiadający rogi.

Na co zwrócić uwagę wybierając okrągły stół rozkładany?

Stół okrągły rozkładany przede wszystkim powinien pasować do pomieszczenia, w którym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Do niewielkiej kuchni czy salonu najlepiej wybrać niewielki stół, który w przypadku większego spotkania rodzinnego będzie można rozłożyć. Stół powinien pasować także do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Jeśli jest to styl ludwikowski, to stół powinien posiadać ozdobne wygięte nogi oraz frezowany na brzegach blat. Stół okrągły rozkładany nowoczesny to prostota i minimalizm w jasnych kolorach. Najlepiej jest wybrać stół w zestawie z krzesłami. Stół powinien posiadać także odpowiednią wysokość oraz być solidny. Najlepszym rozwiązaniem jest stół drewniany lub wykonany z wysokiej jakości płyty meblowej.

Gdzie kupić stół okrągły?

Stół można kupić w sklepie stacjonarnym lub przez internet. Każda z opcji ma swoje zalety. Kupując stół w sklepie stacjonarnym można go dokładnie obejrzeć i dotknąć. Można także sprawdzić jaka wielkość będzie najlepsza siadając przy nim. Kupując przez internet takiej sposobności nie ma. Ale zaletą kupna internetowego są niższe ceny oraz możliwość kupna cały czas bez względu na święta czy nocne godziny. Kupując stół należy zwrócić przede wszystkim uwagę na opinie sklepu oraz jego renomę. Warto zasugerować się opinią znajomych lub rodziny, którzy kupili wcześniej meble i są z nich zadowoleni. Lepiej wybrać sklep, który ma w ofercie mebli do wszystkich pomieszczeń, wówczas łatwo będzie można dopasować pozostałe wyposażenie.

Jak dobrać stół do danej aranżacji wnętrza?

Stół z krzesłami powinien pasować do całości i pozostałych mebli. Jeśli w pokoju panuje styl nowoczesny, to stół nie może mieć charakteru pałacowego. Każdy styl cechuje się swoimi zasadami i zgodnie z nimi powinien być zaaranżowany każdy pokój. Oczywiście nie oznacza to wcale, że stół musi być takiego samego koloru co pozostałe meble. Jeśli będzie inny to może po prostu stanowić centralny punkt, który zaprasza do biesiadowania. Biały stół okrągły rozkładany najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych i skandynawskich aranżacjach. Drewniany stół to propozycja do klasycznych i uniwersalnych pomieszczeń. Drewno jest ponadczasowe i nadaje każdemu miejscu stylu i elegancji. Jeśli w jadalni króluje prostota, to można ją urozmaicić tapicerowanymi krzesłami, które dodadzą kolorytu i przytulności. Ważne jest, aby przy stole zmieściła się cała rodzina, a w razie spotkania rodzinnego była możliwość rozłożenia stołu i wygodnego spędzenia czasu.

Czy stół okrągły pasuje do każdego pomieszczenia?

Okrągłe stoły są bardzo uniwersalne. Świetnie współgrają zarówno z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym, jak również klasycznym. Okrągły stół rozkładany posiada bardzo ważną cechą, a mianowicie jest ustawny. Łatwo go zmieścić i znaleźć na niego miejsce w niewielkiej kuchni oraz w dużym salonie. Szczególnie często wybierany przez osoby, które cenią wygodę i komfort. Może być centralnym punktem modernistycznej jadalni oraz salonu urządzonego w stylu skandynawskim.

Gdzie najlepiej ustawić stół?

Ustawienie stołu zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Jeśli przykładowo kuchnia jest mała, to stół powinien stanąć pod ścianą lub w rogu. W dużej kuchni najlepiej postawić stół na środku. W jadalni stół powinien stać oczywiście na środku, gdyż po to właśnie robi się takie pomieszczenie, aby stół był centralnym punktem. Jeśli salon jest duży, to stół najlepiej będzie wyglądać blisko ściany lub pod oknem. Wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych oraz od częstotliwości korzystania ze stołu. Bo czasami przy stole każdy z domowników siedzi sam ze względu na różne pory powrotu do domu. Najważniejsze jest to, aby stół był praktyczny i był łatwy do niego dostęp.

Jak zabezpieczyć ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami w pobliżu stołu?

Stół i krzesła bardzo często stoją blisko ściany lub do niej przylegają. A to powoduje z kolei zadrapania na ścianie i brzydkie plamy. Aby temu zapobiec należy przygotować odpowiednio ścianę. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie dobrej jakości farby, którą można czyścić. Fajną opcją jest także gruba tapeta odporna na ścieranie i zabrudzenia. Można także zabezpieczyć krzesła lub stół naklejając podkładki. A najlepszym zabezpieczeniem jest po prostu uważne użytkowanie i dbanie o to, aby nie zahaczyć o ścianę podczas wstawania z krzesła lub przestawiania stołu.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.