Jak sprzedać nieruchomość bez ryzyka?

Czy masz nieruchomość, którą chcesz sprzedać? Może ją odziedziczyłeś lub kupiłeś jako inwestycję. Istnieje wiele sposobów na sprzedaż nieruchomości, ale większość z nich wiąże się z ryzykiem. Nawet jeśli jesteś gotów podjąć takie ryzyko, warto rozważyć inne opcje niż samodzielna sprzedaż i zaufać profesjonalistom. Jedną z bezpiecznych opcji sprzedaży jest sprzedaż nieruchomości firmie, zajmującej się skupem mieszkań i innych nieruchomości. 

Jak sprzedać nieruchomość?

Istnieją dwa sposoby sprzedaży nieruchomości. Możesz sprzedać ją samodzielnie, skorzystać z usług agenta nieruchomości, lub sprzedać ją firmie zajmującej się wykupem nieruchomości. Sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem agenta nieruchomości jest najczęstszą metodą. Agenci nieruchomości to osoby, które znają się na swojej pracy, są w branży od kilku lat i mają bazę osób szukających konkretnej nieruchomości. Współpraca z agentem może okazać się pomocna, jeśli zależy nam na w miarę szybkiej sprzedaży. Istnieją plusy i minusy sprzedaży nieruchomości za pośrednictwem agenta nieruchomości. Plusy są takie, że będziesz w stanie sprzedać swój dom szybko, może to być bardziej przystępne, i prawdopodobnie dostaniesz wyższą ofertę. Minusem jest to, że prawdopodobnie będziesz musiał zaakceptować cenę, którą zaproponuje agent z małym marginesem na negocjacje. Agenci liczą sobie również spore prowizje, także pieniądze, jakie otrzymasz za nieruchomość, mogą być niższe. Jeśli jednak zależy nam na czasie, warto skorzystać z 3 opcji — sprzedaż nieruchomości firmie, która zajmuje się skupem nieruchomości. Ta opcja jest z reguły najszybsza. 

Sprzedaż swojej posiadłości firmie skupującej nieruchomości — zalety

Sprzedając swoją nieruchomość profesjonalnej firmie skupującej nieruchomości, zapewne zrobimy to szybko i bezpiecznie. Firmy takie zajmują się takimi usługami od lat, a osoby tam pracujące, znają się na obecnych przepisach prawnych i doskonale wiedzą, jak szybko kupić od Ciebie nieruchomość. Firma taka współpracuje z prawnikami i notariuszami, aby proces zakupu przebiegał jeszcze szybciej. 

Dużym plusem jest również możliwość sprzedaży zasłużonej nieruchomości — po odpowiednich negocjacjach odnośnie ceny. Jakie są zalety takiej formy sprzedaży swojej nieruchomości? 

Szybka sprzedaż

Z pewnością sprzedaż nieruchomości firmie skupującej mieszkania jest najszybszą opcją. Czasami wystarczą 2 spotkania — jedno odnośnie negocjacji cenowych, drugie u notariusza. Jeśli nieruchomość nie ma zadłużenia, szybko przeprowadzicie wszystkie formalności. 

Bezpieczeństwo 

Firmy zajmujące się skupem nieruchomości mają na swoim pokładzie prawników i notariuszy, którzy czuwają nad prawidłowością całego procesu ze strony prawnej. Nie musisz się zatem obawiać, że jakieś formalności będą niedopełnione. Firmy takie zajmują się wykupem mieszkań od wielu lat i z pewnością zaproponują ci dobrą cenę, zgodnie z cenami rynkowymi, lokalizacją i stanem nieruchomości. 

Dobra cena

Z taką firmą możesz również negocjować, aby obie strony były zadowolone. Być może oferowana cena będzie niższa, niż chciałbyś uzyskać, jednak jeśli zależy ci na czasie, z pewnością jest to dobry wybór. Sprzedaż nieruchomości na własną rękę to długotrwały proces i możesz czekać kilka miesięcy, a nawet lat na jej sprzedaż. Czas również działa na niekorzyść odnośnie ceny — z każdym rokiem, a nawet miesiącem może ona spaść. 

Chciałbyś sprzedać szybko swoją nieruchomość? Rozważ profesjonalny skup nieruchomości od grupy MSI Capital – solidex.com.pl

Kiedy sprzedać nieruchomość samodzielnie, a kiedy skorzystać z usług agencji? 

Istnieją zalety i wady samodzielnej sprzedaży nieruchomości i korzystania z usług agenta. Samodzielna sprzedaż nieruchomości może być dla Ciebie łatwiejsza, jeśli nie masz doświadczenia w obrocie nieruchomościami. Jednak sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem agenta może być lepszym rozwiązaniem, jeśli nie jesteś gotowy, aby poradzić sobie ze wszystkimi szczegółami marketingu nieruchomości i przyjmowania ofert. 

Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż nieruchomości?

Nie ma jednego najlepszego czasu na sprzedaż nieruchomości. To Ty decydujesz, kiedy chcesz sprzedać swoją nieruchomość, ale dobrze jest wycenić ją na poziomie lub blisko wartości rynkowej w tym czasie. Jeśli chcesz uzyskać jak najwyższą cenę za swój dom, musisz zadbać o to, by wyglądał ładnie, czysto i był gotowy do sprzedaży. Należy również uporządkować wszelkie prace budowlane lub przebudowy, które są niekompletne.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.