Tapeta przypominająca ceglany mur – dlaczego warto?

Ściana w salonie może zostać pomalowana na ulubiony kolor, warto jednak postawić na nietypowe, oryginalne i niezwykle designerskie rozwiązania. W nowoczesnych wnętrzach dobrze wygląda, kiedy jedna ściana różni się od reszty. Można to uzyskać, stosując nietuzinkowe aranżacje. Jednym z ciekawych pomysłów jest np. przyklejenie tapety biała cegła. To dobra alternatywa dla dekorów, które zabierają przestrzeń oraz wymagają zabiegów konserwacji, są też trudniejsze w przyklejeniu i droższe. Tapety przytwierdza się dość łatwo, nie trzeba ich zabezpieczać przed kurzem i wilgocią, a także nie zabierają przestrzeni, co może być bardzo istotne w małych wnętrzach. Dobrej jakości nadruk sprawia, że tapeta do złudzenia przypomina prawdziwą cegłę. Takie wykończenie pasuje do każdego salonu, nie jest ważne, jaki kolor dodatków jest przewodni. Cegła jest uniwersalna, pasuje do ciepłego i przytulnego wnętrza w stylu skandynawskim, doskonale komponuje się z drewnianymi dodatkami oraz z zielenią roślin doniczkowych. Tapeta biała cegła może zostać też z powodzeniem położona na wszystkich ścianach, ponieważ jest jasna, przez co nie jest przytłaczająca.

Różne oblicza tapety — gładka lub wypukła

Tapety mogą mieć unikalną strukturę, którą nie tylko można poczuć podczas dotyku, ale też wpływa na odbiór wizualny. Wypukłe tapety mogą dawać trójwymiarowy obraz. Tapety biała cegła również mogą posiadać taką strukturę. Ściana z tapetą imitującą ceglany mur świetnie wygląda, jeśli zostanie odpowiednio oświetlona. Gra światła może spotęgować trójwymiarowy efekt tapety. Gładka tapeta bardzo ładnie wygląda w pomieszczeniach jasnych, może zostać naklejona na wszystkich ścianach, np. w kuchni w stylu prowansalskim lub w przedpokoju. Tapeta dobrze komponuje się z szarymi meblami na wysoki połysk oraz z metalowymi dodatkami. Tapeta biała cegła pasuje do drewnianej podłogi w różnym kolorze, np. w barwie ciepłej, beżowej lub szarej. Dobrze wygląda też z dużymi płytkami podłogowymi, dlatego jest chętnie stosowana w przedpokoju.

Oryginalny pomysł na ścianę przy użyciu tapety

Innym ciekawym projektem jest zrobienie reprezentatywnej ściany w dużym pokoju dziennym. Na takiej ścianie mogą wisieć rodzinne portrety, zdjęcia z wakacji lub inne, oryginalne dekoracje. Tapety biała cegła będą idealnym tłem w tym projekcie. Okleina ścienna ma piękny, regularny wzór, jest gładka. Odpowiednio dopasowane ramki do zdjęć lub obrazów mogą wprowadzić ciekawy efekt. Warto postawić na naturalne drewno lub wprowadzić nieco stonowanego szyku, np. przy pomocy złotych ram. Na takiej ścianie pięknie prezentują się też drewniane, proste półki, na których stoją gliniane doniczki z kwiatami. To doskonałe tło dla egzotycznych roślin pnących, które można rozprowadzić po ścianie. Z pewnością będzie to niezwykły wystrój w restauracji, w pubie lub w głównym holu w pensjonacie. Tapeta z białą cegłą ma uniwersalne zastosowanie. Pasuje też do loftowych wnętrz, minimalistycznych oraz industrialnych.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.