Ściana z lameli efektowną ozdobą różnych pomieszczeń

Lamele ścienne w salonie i innych pomieszczeniach z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Warto zatem wiedzieć, skąd się bierze taka popularność tego rozwiązania i czy warto zastosować w swoim domu ścianę z lameli.

Ściana z lameli – aranżacyjny hit

Lamele ścienne coraz częściej wykorzystywane są jako element dekoracyjny w pomieszczeniach. Czym właściwie są lamele? To drewniane bądź drewnopodobne listwy. Umieszczane są one obok siebie w różnych odstępach, najczęściej na ścianach. Na rynku lamele ścienne dostępne są w dwóch wersjach. Można je zakupić w postaci osobnych desek lub specjalnych płyt, na których przymocowane są lamele. Duża popularność lameli wynika nie tylko z ich niezwykle estetycznego wyglądu. Cechują się one również bardzo łatwym i szybkim montażem. Poza tym rozwiązanie to nie jest drogie. Ściana z lameli to znakomity sposób na dodanie pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Jest to rozwiązanie, które polecić można zwłaszcza tym osobom, które szukają sposobu na odmianę wyglądu swojego salonu.

Jakie są najmodniejsze tynki dekoracyjne?

Do jakiego stylu pasuje ściana z lameli?

Drewno będące naturalnym materiałem świetnie pasuje do wielu stylów aranżacyjnych. Dlatego też lamele ścienne mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. W szczególności jednak lamele bardzo dobrze prezentują się w loftowych pomieszczeniach. Niemniej jednak lamele ścienne znajdują swoje miejsce także we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym oraz industrialnym. Lamele ścienne często spotkać można również w eleganckich gabinetach. Fakt, że lamele pasują do wielu pomieszczeń i stylów aranżacyjnych ma również ogromny wpływ na ich popularność. Ich dużą zaletą jest także to, że są one trwałe i mają właściwości wygłuszające.

Jak wykorzystać drewniane lamele?

Ściana z lameli to idealne rozwiązanie, jeśli chce się podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze. To także dobry pomysł, jeśli chce się w bardzo estetyczny sposób oddzielić salon od kuchni. Lamelowa ściana w takich przypadkach w żaden sposób nie przytłoczy wnętrza. Lamele mogą pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne. Innymi słowy, mogą stanowić idealną ozdobę na ścianie. Można je położyć jednie na fragmencie ściany lub na jej całości. Zastosowanie lameli na całości ściany to dobre rozwiązanie, jeśli chce się delikatnie pomniejszyć optycznie pomieszczenie. Częściej jednak kładzie się je jedynie na fragmencie ściany. Jeśli chodzi o to, gdzie najlepiej sprawdzą się lamele na ścianie, to wymienić można tu takie miejsca jak ściana za kanapą w salonie czy przestrzeń za telewizorem.

Czy ściana z lameli odnajdzie się na suficie?

Nie tylko ściana z lameli może wyglądać bardzo estetycznie. Lamele mogą być również zamontowane na suficie. Dekoracja w postaci lameli stosowana jest na sufitach coraz częściej. Popularność tego rozwiązania wynika przede wszystkim z tego, że jest ono dość nietuzinkowe. Wiedzieć jednak trzeba, że lamele na suficie nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Element dekoracyjny w postaci lameli na suficie stosowany powinien być wyłącznie w naprawdę wysokich pomieszczeniach. W innym wypadku lamele na suficie mogą zmniejszać optycznie pomieszczenie.

Lamele cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim mowa tu o ich montażu na ścianach. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie trwał. Warto zatem pomyśleć nad takim rozwiązaniem we własnym domu, tym bardziej że wybór tego materiału dekoracyjnego jest bardzo szeroki. Każdy zatem znaleźć może takie lamele, które idealnie pasować będą do posiadanych wnętrz.

Optymalna wysokość blatu w kuchni

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.