Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pompy ciepła York — ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie w Twoim regionie

24 czerwca 2024 Pompy ciepła York


Interesuje Cię ekologiczna oraz ekonomiczna pompa ciepła? Śląsk lub Małopolska to obszary, w których zamierzasz zainstalować urządzenie? Dobrą opcją będą w takim razie pompy marki York. Przekonaj się, jak działają tego typu systemy i jakie są rodzaje pomp ciepła. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

Powietrzne pompy ciepła Śląsk — jak działają te urządzenia?

Być może zastanawiasz się, jak działają powietrzne pompy ciepła. Śląsk to jeden z obszarów, na których zyskują one na popularności, a jedną z przyczyn takiej sytuacji jest ich ekologiczna oraz ekonomiczna praca. Powietrzne pompy przeznaczone między innymi do ogrzewania domów i podgrzewania wody użytkowej pobierają energię cieplną z powietrza, które znajduje się na zewnątrz budynku. Tego typu systemy dają możliwość szybkiego i łatwego montażu, a dodatkowo ich praca jest naprawdę wydajna. Sprawdź więcej informacji na ten temat pompy ciepła Śląsk.

System powietrznej pompy ciepła składa się z:

  • systemu źródła ciepła (pobiera on energię cieplną z powietrza),

  • samej pompy ciepła, która sprawia, że odzyskiwane z otoczenia ciepło jest użyteczne,

  • systemu dystrybucji oraz przechowywania ciepła, który rozprowadza je bądź też tymczasowo przechowuje.

Powietrzne pompy ciepła mogą być jeszcze bardziej efektywne, gdy zostaną podłączone do innych ekologicznych oraz ekonomicznych systemów, takich jak na przykład fotowoltaika.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Monoblok i split

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Powietrzne pompy ciepła dostępne są na rynku w dwóch głównych wariantach, które różnią się od siebie konstrukcją: systemy typu split i monoblok.

System split złożony jest z dwóch modułów: jeden instalowany jest na zewnątrz, a drugi wewnątrz domu. W module zewnętrznym znajdują się: wentylator, zawór rozprężny, sprężarka oraz parownik. Moduł wewnętrzny zawiera skraplacz, elektryczny podgrzewacz wspomagający oraz pompę obiegową centralnego ogrzewania (c.o.). Oba moduły są połączone rurami, co umożliwia efektywną wymianę ciepła.

System monoblok składa się z jednego — kompaktowego modułu, który montuje się na zewnątrz budynku. To rozwiązanie złożone jest z: skraplacza, wentylatora, sprężarki, parownika oraz zaworu rozprężnego i elektrycznego podgrzewacza wspomagającego, a także pompy obiegowej. Zewnętrzną instalację podłącza się do stacji hydraulicznej lub centrali grzewczej, w której ciepło jest przekazywane do obiegów grzewczych. Jeżeli interesuje Cię pompa ciepła, świętokrzyskie to obszar, na którym masz zamiar zainstalować urządzenie, sprawdź więcej informacji na temat pompa ciepła Świętokrzyskie

Pompy ciepła Małopolska — jaką ofertę wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem powietrznej pompy ciepła w Małopolsce, warto rozważyć ofertę marki York. Pompy ciepła tej firmy są cenione za swoją wysoką wydajność, niezawodność oraz łatwość instalacji. Amerykańska marka od blisko 150 lat jest światowym liderem we wdrażaniu zróżnicowanych technologii, które mają wpływ na komfort i jakość życia. Jeżeli więc jesteś na przykład instalatorem i potrzebujesz dobrej pompy ciepła, Małopolska to obszar Twoich działań i szukasz niezawodnych rozwiązań, wybierz urządzenia marki York. Przeczytaj więcej, jeśli chodzi o pompy ciepła małopolska.

Artykuł sponsorowany

Redakcja elbudowa.com.pl

Redakcja Elbudowa.com.pl to grupa specjalistów z zakresu budownictwa oraz domu. W naszych artykułach znajdziesz także wiele innych tematów, które opierają się na naszym wieloletnim doświadczeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pompy ciepła York
Jakiej mocy piec elektryczny do domu wybrać
Jak podnieść wartość nieruchomości przed sprzedażą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak podnieść wartość nieruchomości przed sprzedażą