Jakie są najmodniejsze tynki dekoracyjne?

Tynki dekoracyjne to idealny sposób na ciekawe ściany. Interesujące struktury, kolory oraz wzory pomagają stworzyć wnętrza, które stają się wyjątkowe i nieprzeciętne. Jakie są najmodniejsze tynki dekoracyjne i które warto wykorzystać w aranżacji mieszkania lub do wykończenia domu?

Beton architektoniczny – elegancki minimalizm

Najmodniejsze tynki dekoracyjne nie znikają po jednym sezonie. Tak właśnie jest z betonem architektonicznym, który od momentu, gdy wkroczył na salony z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

Beton zachwyca surowością. Świetnie sprawdza się w mieszkaniach nowoczesnych, gdzie króluje minimalizm. Jego chropowata struktura, wżery i ubytki sprawiają, że beton wygląda bardzo naturalnie.

Beton architektoniczny jest doskonałą podstawą do umieszczenia na nim dekoracyjnych półek, luster czy obrazów. Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które uwypukla naturalną strukturę betonu.

Tynk japoński – idealny na trudne ściany

Wybierając najmodniejsze tynki dekoracyjne nie można zapomnieć o tynku japońskim, który jest idealny, by zatuszować delikatne niedoskonałości, które pojawią się na ścianach oraz suficie.

Tynk japoński często nazywany jest „płynną tapetą”. Jest to mieszanka strzępów bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych oraz celulozowych. Najczęściej sprzedawany jest w postaci suchych mieszanek, do których można dodać barwnik koloryzujący, dzięki temu można uzyskać kolor, który będzie idealnie komponował się z wyposażeniem wnętrza.

Oryginalne wzory, które powstają po zastosowaniu tynku japońskiego można uzyskać dzięki dodaniu piasku kwarcowego lub płytek miki.

Gdzie i jak sprawdzić wymiary działki?

Najmodniejsze tynki dekoracyjne? Akrylowe nadal na topie!

Tynk akrylowy wykonany jest na bazie żywicy akrylowej. Cechuje go mała nasiąkliwość dlatego jest idealny do wykorzystania na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność. Najmodniejsze tynki dekoracyjne akrylowe sprawdzą się w łazience oraz w kuchni, gdzie warunki są dosyć trudne.

Tynki akrylowe występują w kilku rodzajach. Tynk akrylowy natryskowy powstaje na bazie żywicy akrylowej, wypełniaczy mineralnych oraz kruszywa. Tynk akrylowy kornik to popularny „baranek”, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Tynk cienkowarstwowy akrylowy przeważnie wykorzystywany jest na zewnątrz budynku.

Najmodniejsze tynki dekoracyjne? Poznaj stiuki

Stiuki to tynki dekoracyjne, które świetnie sprawdzają się jako dekoracje ścian, sufitów i elementów architektonicznych takich jak kolumny czy kominki.

Stiuki występują w wielu wariantach. Stiuki wapienne powstają na bazie naturalnych składników. Syntetyczne, czyli akrylowe oferują dużą różnorodność kolorów. Są trwałe, elastyczne i łatwe w aplikacji. Trzeba pamiętać, że nie są zalecane do takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia. Źle znoszą podwyższoną wilgotność.

Najmodniejsze tynki dekoracyjne stiuki powstały w kilku wersjach. Klasyczny bazuje na tradycyjnej metodzie sporządzania tynków dekoracyjnych. Perłowy charakteryzuje się masą akrylową o perłowej barwie, która tworzy połyskującą powłokę. Jest to tynk, który pięknie prezentuje się na głównej ścianie. Odpowiednio podświetlony będzie elegancki i interesujący.

Stiuki weneckie są imitacją polerowanego marmuru. Wyglądają bardzo efektownie, ale nie w każdym wnętrzu się sprawdzą. Świetnie wpisują się w stylistykę pałacowych wnętrz. Można wykorzystać je w dużym mieszkaniu w zabytkowej kamienicy, ale nie współgrają ze stylistyką współczesnych, niewielkich mieszkań oraz domów. Stiuk wenecki w nowoczesnej aranżacji daje na powierzchni ściany delikatny połysk, który wygląda jak lustrzana tafla.

Ciepły montaż okien – na czym polega?

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.