Jaką lampę do salonu wybrać?

Oświetlenie salonu pełni kluczową rolę w całej aranżacji pomieszczenia. Lampy w salonie powinny być dobrane do jego wielkości i charakteru. Przy wyborze lampy powinniśmy także mieć na uwadze to, jaki efekt chcemy uzyskać – za pomocą oświetlenia możemy stworzyć między innymi romantyczny i przytulny klimat.

Oświetlenie w salonie – kiedy wybrać lampę wiszącą?

Lampy wiszące sprawdzą się najlepiej w dużych, przestronnych pomieszczeniach, głównie dlatego, że salony tego typu wymagają mocnego, równomiernie rozłożonego oświetlenia. Lampa do dużego salonu nie powinna być zbyt mała, musi bowiem zapewnić wystarczający poziom światła.

Lampy wiszące mogą być również zamontowane w mniejszych salonach, trzeba pamiętać jedynie o tym, żeby nie przesadzić z ich rozmiarem. Przy wyborze lampy wiszącej do niewielkiego pomieszczenia, należy zachować odpowiedni balans pomiędzy rozmiarem a wymaganą mocą światła.

Lampy stojące – ciekawe i praktyczne dopełnienie aranżacji

W niektórych salonach zdecydowanie bardziej niż lampy wiszące sprawdzą się modele stojące. W mniejszych, niewymagających sporego oświetlenia pomieszczeniach lampa stojąca będzie stanowić nie tylko źródło światła, ale stanie się również dodatkowym elementem aranżacji. Przy wyborze lampy stojącej należy wziąć pod uwagę pozostałe elementy składające się na wystrój naszego salonu. Lampa musi stylistycznie i rozmiarowo pasować do głównej koncepcji pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – zarówno te bardziej klasyczne z oryginalnie zdobionych kloszem, ale także te nieco bardziej proste w formie.

czysto-w-domu.pl

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.