Jak zaaranżować dom z antresolą?

Budując dom, inwestorzy szukają projektów, które są nie tylko ciekawe, ale również funkcjonalne. Dom musi być atrakcyjny, przyjazny i ciekawy. Warto w takiej sytuacji dokładnie przyjrzeć się propozycjom, w których występuje antresola. Jest to dodatkowa przestrzeń, która nie stanowi piętra lecz jest wydzielona w górnej części domu. Dlaczego warto zainwestować w dom z antresolą?

Antresola co to jest?

Antresola jest rodzajem półpiętra, które zostało wydzielone w górnej części domu. Jest mniejsza od pomieszczenia, z którego została wygospodarowana. Trzeba również pamiętać, że nie jest rozgraniczona ścianami, ale stanowi najczęściej wolną przestrzeń.

Antresola ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to dodatkowa powierzchnia, którą można wykorzystać, by dom stał się bardziej funkcjonalny. W ten sposób uzyskane dodatkowe metry mają duży wpływ na wygląd domu, który staje się bardziej przytulny. Powierzchnia zostaje zagospodarowana i obłaskawiona. Antresola dzieli dom na piętra, ale jednocześnie jego architektura pozostaje spójna. Dom nie jest przytłoczony dużą ilością wydzielonych pokoi. Przestrzeń jest wszędzie obecna.

Antresole bardzo często wykorzystywane są w wysokich mieszkaniach. Jednak dopiero w domach, gdzie duża przestrzeń jest bardzo widoczna dodatkowy metraż staje się niebanalnym elementem dekoracyjnym.

Dom z antresolą jest praktyczny i elegancki. Jest to aranżacja, która sprawdza się zarówno w domach w nowoczesnym stylu, jak i rustykalnych stodołach. Warto również wiedzieć, że dom parterowy również może być wyposażony w antresolę, która powiększy ilość dostępnych pomieszczeń.

Z jakich materiałów zbudować antresolę?

Antresola może być wykonana z różnych materiałów. Wszystko zależy od stylistyki wnętrza oraz upodobań inwestora.

Antresola z drewna to klasyczne rozwiązanie. Dom stodoła z antresolą, która jest drewniana będzie stylowy i elegancki. Drewno jest materiałem, które sprawia, że dom staje się bardzo przytulny i jednocześnie swojski. Jest to materiał ponadczasowy, który nigdy nie traci na aktualności.

Bardzo ciekawie będzie wyglądał dom stodoła z antresolą wykonaną z metalowych elementów. Barierki, które są surowe i proste wprowadzą elegancki styl do domu. Warto zadbać, by projekt domu stodoły z antresolą był wyposażony w duże okna, dzięki temu ilość światła będzie wystarczająca, a dom będzie jasny i radosny.

Prosta bryła, duże okna oraz antresola w domu to idealny sposób na uzyskanie klasycznej elegancji, która jest modna od wielu lat. Taki dom zachwyci surowością, która złagodzą drewniane elementy. Czerwona cegła oraz biel ścian to gustowne wykończenie wnętrza.

Decydując się na dom z antresolą warto również zastanowić się nad metalowymi wykończeniami. Jest to propozycja idealna dla miłośników stylu industrialnego. W tej wersji sprawdzi się czarny metal, który jest prosty i surowy.

Miłośnicy nowoczesnych wnętrz mogą skusić się na chromowane wykończenia barierki, które świetnie wyglądają w połączeniu ze szklanymi elementami. Szklana może być balustrada, ale również stopnie. Trzeba jedynie zwrócić uwagę, by szkoło było wytrzymałe tak, by nie uległo szybko porysowaniu, co wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Warto zobaczyć: https://www.elbudowa.com.pl/domy-z-prefabrykatow-historia-a-wspolczesnosc/

Nie tylko do dużego domu

Antresola to propozycja, która świetnie prezentuje się w domach wysokich i przestronnych. Nie znaczy to jednak, że o antresoli mogą marzyć wyłącznie właściciele dużych domów.

Domy parterowe, które są idealne dla klasycznej rodziny 2 +2 również mogą zostać wyposażone w antresolę. Rezygnacja z użytkowego strychu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dom parterowy z antresolą będzie wyglądał bardzo elegancko i nowocześnie. Jest to idealna przestrzeń, którą można wykorzystać, gdy w rodzinie pojawią się dzieci.

Jak wykorzystać dodatkową przestrzeń?

Dom z antresolą jest bardzo funkcjonalny. Antresola może być przestrzenią, która jest wykorzystywana na co dzień lub stanowi dodatkowe miejsce, które staje się niezbędne, gdy w domu pojawiają się goście.

Na antresoli można wygospodarować dodatkowe sypialnie czy pokój dla dzieci. Jest to również idealne miejsce na gabinet do pracy. Antresola, która oddalona jest od głównego miejsca funkcjonowania rodziny jest pomieszczeniem, gdzie jest cisza i spokój, dzięki temu można swobodnie pracować.

Sypialnie, które zostaną wydzielone z dodatkowego metrażu również będą bardzo klimatyczne. Należy zadbać, by w dachu zostały zamontowane okna. Sen pod gwiazdami jest bardzo przyjemny. Budzenia się, gdy tylko wstanie słońce daje energię na cały dzień.

Dom parterowy z antresolą to ciekawy pomysł na stworzenie biblioteki. Swobodnie można zaplanować półki na duży księgozbiór. Warto również pamiętać o wydzieleniu kącika, w którym znajdzie się wygodny fotel, gdzie można się zaszyć i poczytać w spokoju.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie antresoli jest zrobienie przestronnej garderoby. Swobodne rozplanowanie szaf pozwoli zapanować nad rozgardiaszem, który szybko tworzy się wśród naszych rzeczy. Garderoba na piętrze to rozwiązanie, które pozwala na pozostawienie wolnej przestrzeni na parterze domu.

Antresola, mimo iż nie jest oddzielnym piętrem, zapewnia intymność oraz spokój. Jest to idealny sposób na powiększenie domu, który dzięki specyficznej budowie nie staje się ciasny i przytłaczający. Poczucie przestrzeni, a jednocześnie możliwość uzyskania dodatkowych pokoi to niezaprzeczalne atuty tego rozwiązania.

Domy parterowe, które są bardzo funkcjonalne i często wybierane przez rodziny, w których nie ma jeszcze dzieci po pewnym czasie mogą stać się zbyt małe. Antresola jest sposobem na uzyskanie dodatkowych metrów, które jednocześnie nie przytłaczają budynku i nie wpływają na wygląd przestrzeni przeznaczonej do wspólnego życia rodzinnego.

Dom z antresolą to propozycja, która jest bardzo interesująca dla inwestorów, którzy cenią nowoczesne rozwiązania, jak i tych, którzy marzą, by stare domostwo odzyskało utracony blask. Antresola sprawdza się w nowoczesnym wydaniu, jak i rustykalnej wersji. Jest to rozwiązanie, które ma same zalety. Dom staje się elegancki, interesujący i funkcjonalny.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.