Jak dobrać firanę do aranżacji w sypialni?

Sypialnia powinna być oazą spokoju i wyciszenia. Stworzenie odpowiedniego nastroju pozwalają stworzyć nie tylko właściwe meble, ale też dodatki. Jednym z nich są firany, które mogą istotnie wpływać na odbiór całego pomieszczenia. Jak dobrać je w zależności od aranżacji?

Czy warto założyć firany w sypialni?

Obecnie dość popularne są różnego rodzaju aranżacje bez firan. Jednak zastosowanie tego dodatku w sypialni ma wiele zalet, które sprawiają, że warto zdecydować się na jego wykorzystanie. Pierwszą z nich jest prywatność bez konieczności rezygnowania z dużej ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Firany dają także uczucie przytulności, które jest bardzo istotne w przypadku pomieszczenia przeznaczonego do wypoczynku. Pomagają też one rozproszyć światło, co zdecydowanie zwiększa komfort przebywania w pokoju – zwłaszcza gdy jest on mocno nasłoneczniony. Dają także szerokie możliwości aranżacyjne – do wyboru jest wiele modeli o różnym designie i właściwościach, które można także upinać. Pozwala to znaleźć produkt idealny do praktycznie każdego wnętrza, a także łatwo w razie potrzeby odświeżyć aranżację.

Firany w nowoczesnej sypialni

W nowoczesnym wnętrzu króluje funkcjonalny minimalizm. Jednak nie oznacza to, że tego typu wnętrze nie może być przytulne – pozwoli to osiągnąć między innymi odpowiednio dobrana firanka. Do takiej aranżacji najlepiej jest wybrać prosty model, pozbawiony ozdobników lub z ich jak najmniejszą ilością. Aby uzyskać jak największą ilość prywatności, dobrze jest zdecydować się na produkt o gęstym splocie i dość długi – najlepiej sprawdzi się sięgający samej podłogi. Jeśli prosty, minimalistyczny model pozbawiony ozdobników wydaje się niknąć we wnętrzu, dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na firanę wykonaną z błyszczącego materiału, który dodatkowo rozświetli wnętrze. Warto wybrać także produkt w jasnym, neutralnym kolorze, który nie zdominuje pomieszczenia, a także pozwoli wprowadzić przytulny nastrój, idealny do relaksu.

Firany w sypialni klasycznej

Firany są naturalnym dodatkiem w wystroju klasycznym. Trudno sobie wyobrazić aranżację w tym stylu bez tego elementu. W odróżnieniu od stylu nowoczesnego bardzo dobrze sprawdzają się tutaj produkty z ciekawymi ozdobnikami lub wycięciami. Należy jednak pamiętać, że sypialnia to miejsce odpoczynku i wyciszenia – dobrze jest więc trzymać się neutralnych barw oraz nie przesadzać z ekstrawagancją. Także w tej aranżacji dobrze sprawdzą się klasyczne, woalowe modele. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości prywatności najlepiej jest wybrać firany, które minimalnie sięgają za parapet. Aby urozmaicić wnętrze, można zdecydować się na stylowe upięcie tego dodatku. Jeśli firany odsłaniają odrobinę okna, dobrze jest zestawić je z zasłonami, dzięki którym wieczorem i w nocy można uzyskać kameralny nastrój, a także podkreślić tradycyjny charakter aranżacji.

Modne firany do sypialni

Także w sypialni dobrze jest postawić na modne dodatki, w tym firany. Jakie modele doskonale wpisują się w obecne trendy? Z pewnością zwiewne, lekkie, bez ozdobników, czyli idealnie pasujące zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i klasycznego. Najlepiej prezentują się one w wersji maxi, czyli sięgające do samej podłogi. Takie rozwiązanie pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń, także warto zdecydować się na nie zwłaszcza w niewielkiej sypialni. Do łask wrócił również styl vintage, a zwłaszcza różnego rodzaju wycięcia i upięcia. Aby jednak zapewnić odpowiednią ilość prywatności, dobrze jest dobrać do nich klasyczne zasłony. Warto jednak pamiętać, że firany to dodatek ponadczasowy i uniwersalny. Oznacza to, że wiele produktów czołowych producentów, takich jak Eurofirany, będzie doskonale pasować do wnętrza niezależnie od sezonu.

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.