Dźwig samojezdny czy mobilny żuraw wieżowy? Który wybrać?

Nowoczesne pojazdy i maszyny budowlane są wykorzystywane na szeroką skalę praktycznie w każdym zakątku naszego kraju. Pomimo dynamicznego rozwoju branży, jednym z chętniej wykorzystywanych rozwiązań pozostaje tradycyjny dźwig stacjonarny. Pozwala on na realizację wielu rozmaitych przedsięwzięć, lecz posiada jedną wadę – może być użytkowany wyłącznie w jednym, ściśle określonym miejscu. Jeśli dodamy do tego długi czas przygotowania do pracy, szybko zorientujemy się, że tradycyjny dźwig nie zawsze spełnia wymagania nowoczesnego, szybko rozwijającego się budownictwa.

Na szczęście dźwig stacjonarny doczekał się swoich godnych następców. Wśród nich wyróżnić można m.in. dźwigi samojezdne oraz mobilne żurawie wieżowe, które z uwagi na możliwość przemieszczania się cieszą się coraz większym zainteresowanim odbiorców praktykujących wynajem dźwigów. Jakie rozwiązanie okaże się dla nas najlepsze? Odpowiedź na to pytanie jest możliwa jedynie po dokładnej identyfikacji zadań jakie czekają nas podczas realizowania danej inwestycji. Warto też znać wady i zalety nowoczesnych żurawi, tak aby wiedzieć jaki model spełni nasze oczekiwania w największym stopniu.

Dźwig samojezdny – zawsze tam gdzie go potrzebujesz!

Firmy oferujące wynajem żurawi w mieście Warszawa coraz częściej włączają do swojej oferty mobilne dźwigi samojezdne. Są to urządzenia umieszczone na podwoziu samochodowym, które umożliwia ich bezproblemowe przemieszczanie się. Możemy swobodnie zmieniać położenie żurawia i realizować kilka projektów jednocześnie. Ponadto, do przygotowania i obsługi tego rodzaju dźwigu wystarczy tylko jedna osoba, co znacznie skraca czas niezbędny do rozpoczęcia pracy. Tym, co ogranicza możliwości dźwigów samojezdnych jest udźwig oraz zasięg ramienia teleskopowego. Niemniej jednak partnerzy oferujący wynajem dźwigów posiadają w swojej ofercie modele o udźwigu sięgającym 250 ton, które sprawdzają się znakomicie przy większości małych i średnich przedsięwzięć.  

Mobilne żurawie wieżowe – idealne połączenie

Decydując się na wynajem żurawi, z pewnością warto sprawdzić możliwości mobilnych żurawi wieżowych. Stanowią one połączenie dźwigów samojezdnych oraz tradycyjnych dźwigów stacjonarnych. Dzięki umieszczeniu kratownicy na podwoziu samochodowym, tego rodzaju urządzenia są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także łatwe w transporcie. 30-minutowe przygotowanie do pracy, możliwość zdalnego sterowania czy stosunkowo duży udźwig i zasięg ramienia – to tylko niektóre z zalet reprezentowane przez mobilne żurawie wieżowe. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca oraz czasem niezbędnym do rozłożenia dźwigu stacjonarnego, a jednocześnie potrzebujesz mocniejszej siły roboczej od tej oferowanej przez dźwigi samojezdne, mobilny żuraw wieżowy okaże się doskonałym kompromisem!

Redakcja elbudowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.